Preparaty do naprawy i kleje Metal-Glu

Metal-Glu to seria produktów chemicznych, która obejmuje specjalne epoksydowe kleje do naprawy o wielu zastosowaniach. Szeroka gama pozwala na dobranie środka spełniającego Państwa wymagania. Są to m.in. doskonałe kleje do metalu, które zapewniają silne i wytrzymałe wiązanie ze sobą powierzchni. Kleje do naprawy mogą też być wykorzystywane w charakterze wypełniaczy ubytków w płaszczyznach tam, gdzie liczy się niskie tarcie. W określonych warunkach pracy doskonale uzupełniają smary do stali nierdzewnej. Metal-Glu zdają egzamin jako preparaty do naprawy pomp oraz jako szpachle wyrównywania powierzchni odlewów, przy których trzeba wypełnić ubytki w spawach itp.

KLEJE – PREZENTACJA KLEJE – PREZENTACJA SZPACHLE – PREZENTACJA SZPACHLE – PREZENTACJA

Metal-Glu Pasta

Metal-Glu jest tanim, dwuskładnikowym materiałem regeneracyjnym na bazie żywicy epoksydowej. Jest to preparat szczególnie polecany dla hut, odlewni, zakładów elektromaszynowych czy służb remontowych. Doskonale sprawdza się jako do reparacji głowic i bloków siników, rurociągów, instalacji wod-kan, wad odlewów czy spawów. Stosowany jako klej do metalu wiąże metal z betonem, szkłem czy elementami ceramicznymi.

Produkowany jest w 5 kolorach od ciemno-szarego do popielatego.

Specyfikacja Specyfikacja

Metal-Glu Ceramik

Dwukomponentowy, chemoutrwaldzany metal ceramiczny Metal-Glu Ceramik jest odporny na zużycie i wykazuje właściwości antykawitacyjne. Jest dostępny pod postacią gęstopłynnej pasy – Ceramik A do wypełniania szpachlą ubytków materiału rodzimego przy remontach elementów maszyn oraz w postaci pasty rzadkopłynnej – Ceramik B, którą polecamy do pokrywania od wewnątrz elementów narażonych na ścieranie i erozję.

Specyfikacja Specyfikacja

Metal-Glu Ceramic Special

Metal-Glu Ceramic Specjal jest dwukomponentowym, chemoutrwaldzalnym metalem ceramicznym, który jest wysoce odporny na substancje chemiczne. Sprawdza się również do celów uniwersalnych. Produkt dostępny jest pod postacią półpłynnego żelu do nakładania szpachlą lub pędzlem na elementy narażone na agresywne czynniki chemiczne.

Specyfikacja Specyfikacja

Metal-Glu Izolator

Metal-Glu Izolator jest doskonały jako klej izolacyjny. Jest odporny na przebicia elektryczne – dostępny w 2 formach dwukomponentowych chemoutwardzalnych, półpłynnych preparatów. Izolator A odporny na przebicie do 12KV/mm (nakładany szpachlą) oraz Izolator B odporny na przebicie do 11KV/mm (nakładany pędzlem, do zalewania kaset)

Specyfikacja Specyfikacja

Metal-Glu Rapid

Metal-Glu Rapie jest szybkowiążącym uniwersalnym dwuskładnikowym klejem do napraw na bazie żywicy epoksydowej. Łączy ze sobą metale, ceramikę, beton, drewno, szkło, tworzywa itp. (Nie skleja polietylenu, polipropyleny, teflonu.) Wypełnia pęknięcia, jamy i ubytki wiążąc już w 15 minut.

Specyfikacja Specyfikacja

Metal-Glu Grafit

Płynne metal poślizgowy Metal-Glu Grafit służy do reparacji elementów maszyn oraz urządzeń, gdzie niezbędny jest niski współczynnik tarcia. Jest to dwuskładnikowy chemoutwardzalny preparat do stosowania jako klej lub pasta do np. prowadnic obrabiarek, łożysk ślizgowych itp.

Specyfikacja Specyfikacja

Metal-Glu Aluminium

Dwuskładnikowy utwardzany chemicznie preparat Metal-Glu Aluminium (Termokit ALUMINIUM) sprawdza się jako szpachla do odlewów wypełniająca ubytki spawów czy jako uszczelniacz. Używany jest także dla potrzeb lakierowania proszkowego. Jest odporny na temperaturę do 180oC w sposób stały, oraz krótkotrwale do 215oC.

Specyfikacja Specyfikacja

Metal-Glu Tornado

Wysokowytrzymały klej uniwersalny Metal-Glu Tornado jest dwuskładnikowym epoksydowym preparatem do klejenia metali, ceramiki, betonu, drewna, styropianu, granitu, marmury czy twardej gumy i tworzyw sztucznych.

Zestaw zawiera rękawice ochronne.

Specyfikacja Specyfikacja

Metal-Glu Elastic

Metal-Glu Elastic jest uniwersalnym, epoksydowym klejem dwuskładnikowym, który najlepiej sprawdza się do klejenia materiałów elastycznych – gumy, plastików czy skóry. Jest to uginający się preparat regeneracyjny do klejenia materiałów miękkich z miękkimi, miękkich z twardymi oraz twardych z twardymi. Jest to skuteczny preparat do naprawy pomp. Wiąże już po 15 do 25 minut, osiągając pełną wytrzymałość do kilkunastu godzin od aplikacji.

Specyfikacja Specyfikacja

Metal Glu Sibloker

Metal Glu Sibloker jest preparatem, który doskonale sprawdza się do zasklepiania szczelin i mikroporów w odlewach, spawach czy zbiornikach. Jest produkowany w trzech wariantach gęstości, Sibloker 25, 10 i 5 które nadają się do wypełniania ubytków o szerokości kolejno: 0,05 mm, 0,1 mm, 0,5 mm.

Specyfikacja Specyfikacja

Skuteczne kleje do metalu – Metal-Glu

Od lat dostarczamy wysokiej jakości kleje do metalu własnej produkcji . Są to środki na bazie żywic epoksydowych, które znajdują zastosowanie w wielu sytuacjach. Produkujemy zarówno kleje do naprawy elementów metalowych czy preparaty do naprawy pomp, jak i elastyczne kleje do miękkich materiałów. Mamy także produkty, które służą do wypełniania ubytków elementów wymagających na swoich powierzchniach niskiego współczynnika tarcia. Dzięki dywersyfikacji gamy produktowej zapewnimy Państwu skuteczne rozwiązanie większości problemów.

Niżej przedstawiamy instrukcje użycia preparatów Metal-Glu, dzięki której wszelkie prace remontowe przy ich użyciu zostaną przeprowadzone efektywnie.

Instrukcja prac remontowych z użyciem preparatu METAL-GLU Instrukcja prac remontowych z użyciem preparatu METAL-GLU